Top of Page

(067) 427 99 37 , (044) 237 36 66

Viber, WhatsApp: (063) 955 10 96

Посвідка на проживання в Україні

Повідомлення про помилку

  • Notice: Trying to get property of non-object в block_block_view() (рядок 245 із /var/www/sunrise/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в block_block_view() (рядок 245 із /var/www/sunrise/modules/block/block.module).

Наша компанія надає повний юридичний супровід процедури отримання посвідки на тимчасове або постійне місце проживання в Україні, а також громадянство України для іноземних громадян.

Наші юристи допоможуть Вам оформити усі необхідні документи для подачі в органи ДМСУ та перевірять законність і дотримання всіх процедурних норм щодо порушення прав іноземця на території України.

При необхідності представлятимуть Ваші інтереси в судах всіх інстанцій, на будь-якому етапі Вашої справи, про вирішення справ про депортацію, або видворення іноземних громадян з території України.

Відповідно до ЗУ "Про імміграцію", ЗУ "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства, які іммігрували на постійне проживання, отримують посвідку на проживання в Україні. Найбільш поширеними підставами отримати дозвіл на імміграцію в Україну, на даний час є:

  • шлюб з громадянином України (понад 2-х років);
  • наявність у дітей або батьків іноземця громадянства України;
  • наявність права на набуття громадянства України за територіальним походженням.

Такі підстави як наявність нерухомості на території України, не дають права отримання посвідки на проживання в Україні.

Посвідку на тимчасове проживання отримують іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою:

  • працевлаштування, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців та осіб без громадянства, які згідно із законодавством України мають право на працевлаштування без отримання такого дозволу) та зобов’язання роботодавця повідомити центральні органи виконавчої влади, що забезпечують реалізацію державної політики у сферах міграції, зайнятості населення та трудової міграції про дострокове розірвання чи припинення трудового договору (контракту) з таким іноземцем або особою без громадянства.

Для іноземців та осіб без громадянства, працевлаштування яких відповідно до законодавства України здійснюється без дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, замість такого дозволу подається трудовий договір (контракт), а для осіб, які мають статус закордонного українця, - трудовий договір (контракт) та посвідчення закордонного українця.

  • навчання, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, документ, що підтверджує факт навчання в Україні, та зобов'язання навчального закладу повідомити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, про відрахування з такого закладу.

Посвідка на тимчасове проживання видається на період навчання, який визначається наказом навчального закладу про встановлення періодів навчання для іноземних студентів. Документами, що підтверджують факт навчання іноземця та особи без громадянства в Україні, є накази навчального закладу про їх зарахування на навчання та про встановлення періодів навчання для іноземних студентів.

У разі коли протягом строку дії посвідки на тимчасове проживання в документах, змінилися відомості, такі документи подаються до територіального органу або підрозділу ДМСУ, який видав посвідку, протягом місяця з моменту настання змін або протягом 10 днів. Після закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання іноземець та особа без громадянства зобов’язані в семиденний строк зняти з реєстрації місце проживання та виїхати за межі України.

При цьому посвідка на тимчасове проживання передається приймаючій стороні, яка зобов’язана подати її територіальному органові або підрозділові ДМСУ за місцем проживання іноземця та особи без громадянства протягом 10 днів з моменту зняття з реєстрації. Нездана посвідка на тимчасове проживання вважається недійсною.

  • для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування та відповідне подання державної установи, підприємства чи організації, що є реципієнтом проекту міжнародної технічної допомоги. Посвідка на тимчасове проживання видається на строк реалізації проекту міжнародної технічної допомоги, який зазначається в реєстраційній картці проекту.

  • релігійна діяльність, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідної релігійної організації та погодження державного органу, який здійснив реєстрацію відповідної релігійної організації.

  • прийняття участі у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідної філії, відділення, представництва або іншого структурного осередку громадської (неурядової) організації іноземної держави в Україні та копія свідоцтва про реєстрацію структурного осередку громадської (неурядової) організації іноземної держави в Україні.

  • робота у представництвах іноземних суб'єктів господарювання в Україні, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідного представництва іноземного суб'єкта господарювання в Україні та копія свідоцтва про реєстрацію такого представництва.

  • робота у філіях або представництвах іноземних банків, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідної філії або представництва іноземного банку в Україні та копія свідоцтва про акредитацію філії або представництва.

  • провадження культурної, наукової, освітньої діяльності, а також участі в міжнародних та регіональних волонтерських програмах чи участі в діяльності організацій та установ, що залучають до своєї діяльності волонтерів відповідно до ЗУ "Про волонтерську діяльність", -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідного державного органу, відповідального за виконання культурних, освітніх, наукових, спортивних, волонтерських програм, для участі в яких іноземець чи особа без громадянства прибули в Україну, або організації чи установи, що залучає до своєї діяльності волонтерів, інформація про яку розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності, та копія свідоцтва про державну реєстрацію такої організації чи установи.

  • робота кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, звернення іноземного засобу масової інформації та подання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України.

  • возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у статусі студента чи особи, що потребує додаткового захисту (особи, якій надано тимчасовий захист в Україні), уклали шлюб з громадянами України, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства і документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України, дійсний поліс медичного страхування.

  • возз'єднання сім'ї з особами, що проходять навчання в Україні або з особами, яких визнано біженцями в Україні або яким надано притулок в Україні, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування та документ, згідно з яким вони, відповідно до права країни походження іноземця або особи без громадянства, вважаються членами сім'ї особи, що перебуває в Україні на законних підставах. Документ, що підтверджує належність до членів сім'ї, визнається дійсним в Україні у разі його легалізації, якщо інше не передбачено законом чи міжнародним договором України.

  • особи, звільнені з пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, на підставі рішення суду про скасування рішення про їх затримання або примусове видворення за межі України, або яких до завершення граничного строку перебування у таких пунктах не було примусово видворено за межі України з причин відсутності проїзного документа, транспортного сполучення з країною їхнього походження або з інших причин, незалежних від таких осіб, отримують посвідку на тимчасове проживання на період дії обставин, що унеможливлюють їх примусове видворення за межі України, -

Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є заява іноземця або особи без громадянства, подана після завершення граничного терміну тримання у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, а також висновок центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, про неможливість примусового видворення з України іноземця або особи без громадянства з причин відсутності проїзного документа, транспортного сполучення з країною походження іноземця або особи без громадянства або з причин, що не залежать від таких осіб, після завершення строку тримання в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, або якщо технічну неможливість здійснити примусове видворення іноземця було з'ясовано раніше.

  • іноземці та особи без громадянства, які до прийняття рішення про припинення громадянства України постійно проживали на території України і після прийняття рішення про припинення громадянства України залишилися постійно проживати на її території, отримують посвідку на постійне проживання в Україні.

Підставою для видачі посвідки на постійне проживання таким особам, є відповідний указ Президента України про припинення громадянства України та заяви таких осіб.