Оформлення дозволу/сертифікату CITES
Наша компанія надає повний юридичний супровід з оформлення документів з метою офіційного ввозу в Україну або вивозу за кордон зразків видів дикої фауни і флори CITES:
- живі экзотичні тварини (мавпи, лорі, лемури, лисиці, тхори, скунси, екзотичні кішки, змії (в т.ч. пітони, полози, удави), ящірки і рептилії (в т.ч. аксолотлі, черепахи, хамелеони, ігуани, сцинки, гекони, варани, крокодили), тарантули та інша екзотика;
- живі экзотичні птахи (папуги, хижі птахи, тукани, майни та інші види птахів);
- живі экзотичні рослини, а також частини рослин і деревини;
- медичні та аптечні п'явки, косметичні засоби, дієтичні добавки, лікарські засоби, парфюмерія тваринного і рослинного походження;
- предмети інтер'єру: опудала, трофеї, деривати (шкури, тушки, черепи, роги, ікла), фрагменти скам'янілих скелетів, кісток та черепів;
- одежа, взуття, аксесуари, статуетки, прикраси та ін. вироби з рослин, деревини та біологічного матеріалу тварин і птахів;
- жива риба (декоративна та акваріумна риба), продукція з риби (м'ясо, ікра, продукти з видів осетрових риб та веслоніс, вугор та ін.), ікра тварин;
- морські раковини, коралові рифи та вироби з них, мушлі з океанів і тропічних морів та ін.
Юристи нашої компанії допоможуть Вам зібрати і оформити необхідні документи для отримання дозволу/сертифікату CITES і проведуть повний юридичний супровід процедури отримання дозволу на імпорт та експорт СІТЕС зразків видів дикої фауни і флори, сертифікатів на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків.
ЯК ВИЗНАЧИТИ СПРАВЖНІСТЬ ДОЗВОЛУ CITES
ЯК ВІДРІЗНИТИ СПРАВЖНІ ДОКУМЕНТИ НА ТВАРИН ВІД ДОКУМЕНТІВ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ CITES
На сьогодні в нашій країні юридичній стороні утримання тварин і птахів приділяється мало уваги, в той час як у США, Канаді, Австралії, Великобританії та інших країнах Європейського союзу, утримання і використання тварин і птахів строго регламентовано національним, а також міжнародним законодавством.
Це відноситься як до домашніх, так і до диких тварин, птахів і рослин. До утримання тварин і птахів регламентуються навіть такі параметри, як розмір приміщення для утримання того чи іншого виду. Такі заходи пов'язані як з потенційною небезпекою вимирання того чи іншого виду, так і з природоохоронними міжнародними нормами.
B нашій країні подібне законодавство, на жаль, розроблено слабо, і такі види діяльності, як торгівля дикими тваринами і птахами, a також їх утримання, розведення і колекціонування - не можуть контролюватися в достатній мірі. Найбільш розробленою виявилася юридична процедура ввозу тварин, птахів, рослин і виробів з них в Україну та вивозу за межі країни.
Часто, наші туристи везуть із собою з різних подорожей різноманітні сувеніри, такі як: сувенірні пляшки з залитими алкоголем різними екзотичними плазунами, черепа, опудала, шкури, тушки, роги, ікла, морські раковини, мушлі, корали, рослини та ін., додому, як спогад про проведений відпочинок, але ніхто не замислюється над тим, що безліч зникаючих видів екзотичної флори і фауни знаходяться на межі зникнення і з цієї причини включені в I, II і III Додатки CITES, а також знаходяться під захистом Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, яка була підписана в 1973 році у Вашингтоні.
Багато видів екзотичних тварин, птахів, а також рослини, що мають попит на вітчизняному ринку, перебувають під захистом вищевказаної Конвенції CITES, яка, регламентує торгівлю дикими тваринами, птахами і рослинами, причому дикими вважаються і ті зразки СІТЕС, які розведені в неволі. Дія Конвенції поширюється і на так звані деривати - вироби з тварин, птахів і рослин, а також ікра тварин і риб, в тому числі осетрових видів риб.
Зразок CITES - будь-яка тварина або рослина, додана в додаток CITES, жива або мертва, або будь-яка легко розпізнавана її частина, або похідне (дериват), в тому числі ті, які по документах, пакувальному ярлику або маркуванні, або за іншими ознаками є або можуть бути частинами або похідними (дериватами) тварини або рослини.
B I Додаток CITES додані всі види тваринного і рослинного світу, що знаходяться під загрозою зникнення. Торгівля ними особливо строго регулюється і дозволяється у виняткових обставинах (CITES, п.1, ст. II). Для ввозу/вивозу через державні кордони тварин, птахів, рослин, а також виробів з них, які додані в I Додаток CITES, потрібна наявність дозволу на ввіз (дозвіл на імпорт), який видається відповідним Адміністративним органом приймаючої країни на підставі експертних висновків, в тому числі підтверджуючих, що зразок цього виду не використовуватиметься в комерційних цілях, а також дозволу на вивіз (дозвіл на експорт), що видається відповідним Адміністративним органом країни вивозу після отримання дозволу на імпорт (CITES, ст. III).
B II Додаток CITES додані види, які можуть опинитися під загрозою зникнення, якщо торгівля цими видами не буде строго регламентована, а також деякі інші види, над торгівлею якими потрібен контроль (CITES, пп. (а), (b), п. 2, ст. II). Всі маніпуляції, пов'язані з купівлею або продажем таких видів, a також ввезення і вивезення можливі виключно за наявності відповідних дозвільних документів. Для провезення через державні кордони тварин, птахів, рослин, а також виробів з них, які додані в II Додаток CITES, потрібна наявність дозволу на експорт, що видається відповідним Адміністративним органом країни вивозу. Дозвіл на експорт може бути видано тільки в тому випадку, якщо зразок CITES придбаний без порушень законодавства країни вивозу.
У разі реекспорту - для отримання дозволу CITES необхідно в Адміністративний орган країни вивозу надати первинний дозвіл CITES на експорт.
В Україні Адміністративними органами CITES є:
- Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України - видає дозволи і сертифікати CITES на зразки всіх видів тварин, птахів і рослин, що включені в Додатки CITES;
- Державне агенство рибного господарства України - видає дозволи і сертифікати CITES на види осетрових риб і продукти з них.
За наявності всіх необхідних дозволів, в т.ч. ветеринарних документів, здійснюється провезення тварини/птаха/рослини або їх дериватів, в установлені терміни. Зразок обов'язково заявляється до митної декларації. Якщо дозвіл СІТЕС, з будь-яких підстав, не був використаний в установлені строки, його необхідно здати в Адміністративний орган до моменту закінчення строку дії документу.
УВАГА! Наявність дозволу CITES не звільняє Експортера від дотримання митних, ветеринарних і фітосанітарних правил. Тварини/птахи повинні відповідати всім чинним вимогам і правилам країни ввозу та вивозу, зобов'язані пройти карантинування як в країні виїзду, так і в країні в'їзду.
Перевезення живих тварин здійснюється відповідно до вимог Правил перевезення живих тварин. У разі авіаперевезення - згідно з Інструкцією з перевезення живих тварин Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA)
ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТА ЕКЗОТИЧНИХ ТВАРИН І ПТАХІВ:
- оформлення документів на тварин і птахів в Україні.
- оформлення розплідника з розведення в умовах неволі екзотичних тварин і птахів в Україні.
- оформлення необхідних документів для вивозу з України за кордон: декоративних тварин / птахів, зразків дикої фауни України, червонокнижних тварин / птахів.
- юридичний супровід з офіційного ввозу/вивозу з України тварин, птахів і рослин, а також екзотичної флори і фауни CITES згідно з Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.