Top of Page Top of Page

(067) 427 99 37 , (044) 237 36 66

Viber, WhatsApp: (063) 955 10 96

Дозвіл на імміграцію в Україну

Повідомлення про помилку

  • Notice: Trying to get property of non-object в block_block_view() (рядок 245 із /var/www/sunrise/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в block_block_view() (рядок 245 із /var/www/sunrise/modules/block/block.module).

Дозвіл на імміграцію в Україну надається в межах квоти імміграції по категоріях іммігрантів:

  • діячам науки та культури, імміграція яких відповідає інтересам України;
  • висококваліфікованим спеціалістам і робітникам, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України;
  • особам, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше $100 000;
  • особам, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
  • особам, які раніше перебували в громадянстві України;
  • батькам, чоловікові (дружині) іммігранта та його неповнолітнім дітям;
  • особам, які безперервно проживали на території України протягом трьох років з дня встановлення їм статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми;
  • особам, які прослужили у Збройних Силах України три і більше років.

Дозвіл на імміграцію поза квотою імміграції надається:

  • одному з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він перебуває у шлюбі понад два роки, є громадянином України, дітям і батькам громадян України;
  • особам, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувають під опікою чи піклуванням громадян України;
  • особам, які мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням;
  • особам, імміграція яких становить державний інтерес для України;
  • закордонним українцям, подружжям закордонних українців, їх дітям у разі їх спільного в'їзду та перебування на території України.

Особі, яка постійно проживає за межами України, для того, щоб отримати дозвіл на імміграцію в Україну, необхідно звернутись до дипломатичного представництва чи консульської установи України за кордоном за місцем її постійного проживання. Після того, як така особа отримала дозвіл на імміграцію в Україну, дипломатичне представництво чи консульська установа України за її зверненням оформляють довгострокову візу. Зазначена особа в'їжджає на територію України в порядку, встановленому законодавством України.

Після прибуття іммігранта в Україну він повинен звернутися протягом п'яти робочих днів до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері імміграції, із заявою про видачу йому посвідки на постійне проживання. До заяви мають додаватися копія паспорта заявника із проставленою в ньому довгостроковою візою та копія рішення про надання дозволу на імміграцію. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері імміграції, протягом тижня з дня прийняття заяви видає іммігранту посвідку на постійне проживання.

Особам, які перебувають в Україні на законних підставах, необхідно звернутись до територіальних підрозділів ДМС України за місцем проживання і отримати дозвіл на імміграцію за місцем подачі документів. Особі, яка перебуває на законних підставах в Україні і отримала дозвіл на імміграцію, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері імміграції, видає посвідку на постійне проживання протягом тижня з дня подання нею відповідної заяви.

СКАСУВАННЯ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ

Іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного ЗУ "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України. Це правило не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон України з метою визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового або тимчасового захисту чи отримання притулку.

ad