Обмін посвідки на проживання в Україні
У разі пошкодження чи втрати посвідки іноземець та особа без громадянства може звернутися за отриманням нової посвідки в порядку, встановленому для її обміну чи продовження строку її дії, до територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання.
Про втрату посвідки іноземець та особа без громадянства або приймаюча сторона зобов’язані негайно повідомити органу Національної поліції за місцем її втрати та територіальному органу або підрозділу ДМСУ за місцем видачі посвідки, який інформує про це протягом п’яти днів ДМСУ та Адміністрацію Держприкордонслужби України.
Втрачена посвідка визнається недійсною та в разі її вилучення підлягає знищенню. Втрачена посвідка, що виявлена у пункті пропуску через державний кордон, вилучається посадовою особою Державної прикордонної служби України та протягом 10 робочих днів надсилається для знищення за місцем її видачі.
Обмін посвідки здійснюється у разі:
- зміни прізвища, імені та по батькові іноземця та особи без громадянства тощо;
- установлення розбіжностей у записах (невідповідності внесених до посвідки записів записам в інших документах);
- непридатності посвідки до користування (пошкодження з різних причин тощо).
Для обміну посвідки подаються:
- заява відповідного зразка;
- паспорт іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства та його копія;
- посвідка, що підлягає обміну;
- квитанція про сплату держмита або документ, який підтверджує наявність пільг щодо його сплати;
- документи, що підтверджують обставини, на підставі яких посвідка підлягає обміну (документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України);
- дві фотокартки іноземця та особи без громадянства розміром 3,5х4,5 см (на матовому папері).
Зазначені документи іноземець та особа без громадянства подають не пізніше ніж через місяць після зміни прізвища та/або власного імені чи по батькові, встановлення розбіжностей у записах або непридатності посвідки для користування.
У разі коли зміна прізвища та/або власного імені чи по батькові, встановлення розбіжностей у записах тягнуть за собою обмін паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, документи на обмін посвідки подаються не пізніше ніж через місяць після отримання нового паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства.
Для обміну посвідки на постійне проживання в разі досягнення іноземцем та особою без громадянства 25- і 45-річного віку подаються документи не пізніше ніж через місяць після досягнення відповідного віку. У разі коли досягнення відповідного віку тягне за собою обмін паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, документи для обміну посвідки подаються не пізніше ніж через місяць після отримання нового паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства.
Посвідка, обмін якої не проведено в зазначені строки, визнається недійсною.