Примусове видворення з України
Наша компанія надає правничу допомогу та юридичний супровід особам, щодо яких винесено рішення про примусове видворення з території України (відстрочка рішення про примусове видворення з України, припинення примусового видворення з України). Адвокати нашої компанії представляють інтереси осіб на будь-якому етапі імміграційної справи, щодо вирішення справ про депортацію, або видворення іноземних громадян з території України, а також біженців, яким загрожує видворення/депортація з України в разі відмови в наданні притулку, в судах всіх інстанцій по всій території України.
Крім того, наші адвокати, маючи великий досвід ведення справ, пов'язаних зі скасуванням примусового видворення з України, надають консультаційні послуги та правничу допомогу в галузі імміграційного права з питань, пов'язаних з оскарженням або скасуванням рішень компетентних органів про заборону на в'їзд в Україну, анулювання візи, добровільне видворення, примусову депортацію і анулювання інформації з національної бази небажаних до в'їзду осіб на територію України.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.
Позов про примусове видворення не подається стосовно іноземців та осіб без громадянства, підстави для примусового видворення яких виявлені в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон під час їх виїзду з України.
Таким іноземцям та особам без громадянства забороняється подальший в’їзд в Україну строком на п’ять років. Строк заборони щодо подальшого в’їзду в Україну обчислюється з дня винесення такого рішення та додається до строку заборони в’їзду в Україну, який особа мала до цього. Рішення суду про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства може бути оскаржено в суді.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, або орган охорони державного кордону на підставі відповідного рішення з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора розміщує іноземців та осіб без громадянства у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.
Іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.
У разі звернення особи під час її перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, вона продовжує перебувати в зазначеному пункті до остаточного прийняття рішення за її заявою.
Рішення суду про примусове видворення іноземця або особи без громадянства виконується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, а стосовно іноземців та осіб без громадянства, затриманих ним у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України, - органом охорони державного кордону.
Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове видворення здійснюється органом, за чиїм позовом суд прийняв рішення про примусове видворення.
З метою контролю за виконанням іноземцем або особою без громадянства рішення про примусове видворення службові особи органу охорони державного кордону або центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, здійснюють супровід такого іноземця або особи без громадянства.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, службова особа якого супроводжувала іноземця та особу без громадянства, яку примусово видворено за зверненням органу Служби безпеки України, інформує такий орган про виконання рішення про примусове видворення.
УВАГА! Іноземець або особа без громадянства не можуть бути примусово повернуті чи примусово видворені з України або видані чи передані до країн:
- де їх життю або свободі загрожуватиме небезпека за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань;
- де їм загрожує смертна кара або страта, катування, жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання;
- де їх життю або здоров'ю, безпеці або свободі загрожує небезпека внаслідок загальнопоширеного насильства в ситуаціях міжнародного або внутрішнього збройного конфлікту чи систематичного порушення прав людини, або природного чи техногенного лиха, або відсутності медичного лікування чи догляду, який забезпечує життя;
- де їм загрожує видворення або примусове повернення до країн, де можуть виникнути зазначені випадки.
Якщо рішення по Вашій справі прийнято та/або Вам загрожує примусове видворення з України (або Вас вже було видворено з України), і Ви вважаєте, що у Вашому випадку рішення прийнято неправомірно або якщо Ви маєте намір оскаржити дії посадової особи, що прийняла відносно Вас таке рішення; витребувати копію матеріалів справи або Вам потрібна допомога для повторного звернення в посольство з метою отримання нової візи після винесення рішення про Вашу депортацію, будь ласка, звертайтеся до нас для обговорення Вашої ситуації.
Слід відмітити, що своєчасне звернення до адвоката - спеціаліста в галузі імміграційного права заощадить як Ваш час, так і кошти, а також вбереже Вас від багатьох юридичних помилок.