Top of Page Top of Page

(067) 427 99 37 , (044) 237 36 66

Viber, WhatsApp: (063) 955 10 96

Оформлення статусу закордонного українця

Повідомлення про помилку

  • Notice: Trying to get property of non-object в block_block_view() (рядок 245 із /var/www/sunrise/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в block_block_view() (рядок 245 із /var/www/sunrise/modules/block/block.module).

Закордонний українець - це особа, яка є громадянином іншої держави або особою без громадянства, а також має українське етнічне походження або є походженням з України.

Українське етнічне походження - це належність особи або її предків до української нації та визнання нею України батьківщиною свого етнічного походження.

Умовами надання особі статусу закордонного українця є:

  • українська самоідентифікація;
  • українське етнічне походження або походження з України;
  • письмове звернення щодо бажання мати статус закордонного українця;
  • досягнення особою 16-річного віку;
  • відсутність громадянства України.

Українське етнічне походження або походження з України заявник підтверджує відповідними документами або свідченнями громадян України, закордонних українців чи громадських організацій закордонних українців.

Особа, яка бажає набути статусу закордонного українця, подає письмову заяву про надання статусу закордонного українця:

  • на території України - до Міністерства закордонних справ України,
  • за кордоном - до дипломатичних установ України.

До заяви про надання статусу закордонного українця додаються:

  • паспортний документ або документ, що його замінює;
  • документи чи свідчення, які підтверджують українське етнічне походження або походження з України (свідоцтво або інші документи про народження особи або її родичів, документи, що підтверджують факт проживання особи на території України, та у разі потреби інші документи), відповідно до ч.2 ст.3 ЗУ "Про закордонних українців";
  • дві кольорові фотокартки розміром 3х4 см;
  • квитанція про оплату заявником послуг, пов'язаних з оформленням і видачею посвідчення.

До документів може бути додано характеристику-клопотання громадської організації закордонного українця, членом якої є заявник, або письмові свідчення громадян України або закордонних українців (не менш як трьох осіб), які підтверджують українське етнічне походження або походження з України заявника. Відповідно до п.5 Порядку оформлення і видачі посвідчення закордонного українця, за оформлення посвідчення справляється плата у валюті країни перебування заявника.

Клопотання про отримання статусу закордонного українця надходять на розгляд Національної комісії через посольства і консульські установи України за кордоном або безпосередньо до МЗС та його представництв в Україні. Засідання Комісії проводяться, як правило, один раз на квартал, у приміщенні МЗС України. Порядок денний засідання Комісії передбачає розгляд звернень закордонних українців щодо набуття статусу закордонного українця і ухвалення відповідних рішень. 

Посвідчення закордонного українця є документом, що засвідчує цей статус, але не замінює паспорт.

До посвідчення закордонного українця вносяться разом з фотокарткою такі дані:

  • прізвище та ім'я чи імена;
  • дата та місце народження;
  • громадянство чи наявність статусу особи без громадянства;
  • країна постійного проживання.

Дані до посвідчення закордонного українця вносяться українською мовою. Посвідчення закордонного українця видається на 10 років з подальшою його перереєстрацією. За результатами прийнятого Комісією рішення, закордонним українцям видається посвідчення встановленого зразка, за оформлення якого встановлено плату у розмірі, еквівалентному 10 доларам США.

В'їзд в Україну та виїзд з України закордонних українців здійснюються відповідно до Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства". При цьому закордонні українці - громадяни держав, з якими Україна має візовий режим, мають право на безкоштовне оформлення багаторазової візи для відвідання України без надання відповідного запрошення терміном дії на 5 років на підставі посвідчення закордонного українця.

Закордонний українець може іммігрувати разом із своєю сім'єю в Україну для постійного проживання за умови отримання в установленому законом порядку дозволу на імміграцію для постійного проживання поза межами квот на імміграцію.

ad