Відмова в продовженні строку перебування в Україні
Рішення про відмову в продовженні строку перебування іноземця або особи без громадянства на території України приймається в разі:
- необхідності забезпечення національної безпеки або охорони громадського порядку;
- необхідності охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні;
- коли паспорт іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, підроблений, зіпсований або не відповідає встановленому зразку чи належить іншій особі;
- подання іноземцем та особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей чи підроблених документів;
- коли виявлено факти невиконання іноземцем та особою без громадянства рішення суду чи органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов’язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов’язані з попереднім видворенням за межі України, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в’їзду в Україну;
- коли є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець та особа без громадянства мають інші, ніж заявлені у заяві, підстави та мету перебування в Україні або вони не подали відповідного підтвердження;
- відсутність в іноземця та особи без громадянства достатнього фінансового забезпечення на період перебування або відповідних гарантій приймаючої сторони.
Варто зазначити, що підстави є доволі суб'єктивними, тому якщо іноземець чи особа без громадянства вважає, що відмова є необгрунтованою, він має право її оскаржити до ДМСУ (у разі якщо рішення було прийнято територіальним підрозділом ДМСУ), або до суду.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕБУВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
Ст. 203 КУпАП порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України.
Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання або працевлаштування після в'їзду в Україну у визначений строк, а так само порушення правил транзитного проїзду через територію України, - тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Недодержання іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку реєстрації або порушення встановленого терміну перебування в Україні, виявлені в пунктах пропуску через державний кордон України, - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ст. 205 КУпАП невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців та осіб без громадянства. Невжиття громадянами, які запросили в Україну іноземців і осіб без громадянства в приватних справах і надали їм жилу площу, заходів до забезпечення у встановленому порядку їх своєчасної реєстрації - тягне за собою попередження або накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.