Top of Page Top of Page

(067) 427 99 37 , (044) 237 36 66

Viber, WhatsApp: (063) 955 10 96

Заява на отримання посвідки на проживання

Повідомлення про помилку

  • Notice: Trying to get property of non-object в block_block_view() (рядок 245 із /var/www/sunrise/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в block_block_view() (рядок 245 із /var/www/sunrise/modules/block/block.module).

Наша компанія надає повний юридичний супровід процедури отримання дозволу на тимчасове або постійне місце проживання в Україні, а також громадянство України для іноземних громадян.

Також наші юристи допоможуть Вам оформити усі необхідні документи для отримання посвідки на проживання в Україні, перевірять законність і дотримання всіх процедурних норм щодо порушення прав іноземця на території України, судового розгляду та вирішення Вашої імміграційної справи.

Для оформлення посвідки на постійне проживання разом із заявою подаються:

  • паспорт іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, та його копія;
  • переклад українською мовою сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку;
  • копія рішення про надання дозволу на імміграцію;
  • квитанція про сплату дермита або документ, який підтверджує наявність пільг щодо його сплати;
  • чотири фотокартки іноземця та особи без громадянства розміром 3,5 х 4,5 см (на матовому папері);
  • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (у разі її наявності).

Для оформлення особам, зазначеним в абз.2,3,5 п.4 Прикінцевих положень ЗУ “Про імміграцію”, посвідки на постійне проживання замість документів, зазначених у пп.3 п.3 Порядку оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, подаються такі документи:

  • особами, які прибули в Україну на постійне проживання до набрання чинності ЗУ “Про імміграцію” та мають у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року відмітку про прописку або отримали посвідку на постійне проживання, - оригінал і копія паспорта громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року з відміткою про прописку або посвідка на постійне проживання;
  • особами, які змушені залишити місця постійного проживання в Автономній Республіці Абхазія Республіки Грузія і прибули в Україну, а також їх повнолітніми дітьми, які прибули в Україну разом з ними до досягнення повноліття, - тимчасова довідка (або довідка, що підтверджує факт прибуття неповнолітнього разом з батьками), отримана після прибуття в Україну, та документ про підтвердження факту безперервного проживання в Україні не менш як п’ять років, видані територіальними органами ДМСУ;
  • особами, які прибули в Україну дітьми-сиротами у зв’язку із збройними конфліктами в місцях їх постійного проживання і виховуються (виховувалися) у державних дитячих закладах чи дитячих будинках сімейного типу або над якими встановлено опіку чи піклування громадян України, - документ, що підтверджує виховання в державному дитячому закладі чи дитячому будинку сімейного типу або встановлення опіки чи піклування.

Для оформлення посвідки на постійне проживання особам, які до прийняття рішення про припинення громадянства України постійно проживали на території України і після прийняття такого рішення залишилися постійно проживати на її території, подається довідка про припинення громадянства України встановленого зразка, видана територіальним органом або підрозділом ДМСУ.

Разом із заявою для оформлення посвідки на тимчасове проживання подаються:

  • паспорт іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, з візою типу Д, якщо інше не передбачено законодавством і міжнародними договорами України, та копії сторінок паспорта з особистими даними і візою;
  • переклад українською мовою сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку;
  • квитанція про сплату держмита або документ, який підтверджує наявність пільг щодо його сплати;
  • клопотання приймаючої сторони щодо оформлення іноземцеві та особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання і додаткові документи, відповідно до категорії іноземців та осіб без громадянства, які прибули в Україну на тимчасове проживання, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

У випадку, якщо іноземний громадянин прибув в Україну з метою возз'єднання сім'ї, - також подаються документи:

  • про наявність у приймаючої сторони достатнього фінансового забезпечення для утримання членів сім’ї іноземця та особи без громадянства в Україні;
  • чотири фотокартки іноземця та особи без громадянства розміром 3,5х4,5 см (на матовому папері);
  • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (у разі її наявності).

У випадку, якщо особа звільнена з пункту тимчасового перебування в Україні, - необхідна довідка про тримання іноземця або особи без громадянства в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та (за наявності) оригінал паспортного документа і копії сторінок паспорта з особистими даними.

Посвідки оформляються іноземцям та особам без громадянства, які досягли 16-річного віку. У виняткових випадках посвідка на постійне проживання може оформлятися особі до досягнення 16-річного віку за наявності нотаріально засвідченої згоди обох батьків.

Відомості про дитину, яка не досягла 16-річного віку і отримала дозвіл на імміграцію в Україну разом з батьками (законними представниками) або прибула разом з батьками (законними представниками) в Україну для тимчасового проживання, зазначаються в посвідці одного з батьків (законних представників) на підставі:

  • заяви особи, в посвідці якої зазначаються такі відомості;
  • оригіналу і копії свідоцтва про народження дитини з перекладом українською мовою, засвідченим у встановленому законодавством порядку.
  • на дитину віком від 5 до 16 років додатково подаються три фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, одна з яких вклеюється в посвідку і скріплюється печаткою.

Строк дії посвідки на постійне проживання не обмежується. Посвідка на постійне проживання підлягає обміну в разі досягнення особою 25- і 45-річного віку.

Посвідка на тимчасове проживання видається строком до одного року з можливістю його продовження щоразу на один рік на підставі заяви іноземця чи особи без громадянства та відповідних документів, які подаються до територіального органу або підрозділу ДМСУ не пізніше ніж за 15 днів до закінчення строку дії посвідки.

За результатами розгляду заяви протягом семи днів (для оформлення посвідки на постійне проживання) або не більш як 15 днів (для оформлення посвідки на тимчасове проживання) з дня подання всіх необхідних документів приймається рішення про видачу або відмову у видачі посвідки. У заяві ставиться відмітка про прийняте рішення або зазначаються причини відмови у видачі посвідки.

Посвідка видається іноземцеві та особі без громадянства під розписку після пред’явлення паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, в якому на останній вільній сторінці проставляється відмітка про отримання посвідки, що скріплюється печаткою.

Іноземець та особа без громадянства, що отримали посвідку, повинні зареєструвати місце проживання, а в разі його зміни - перереєструвати в порядку, встановленому ЗУ “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.

ad